هفت تنان

مقدمه:

مگر میشود کسی شیراز را دوست نداشته باشد و نخواهد از دیدنی های این شهر زیبا لذت ببرد. شیراز پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی جاذبه های فوق العاده ای دارند که باید آمد و از نزدیک دید. در این راستا مبلیتو با 23 سال تجربه فعالیت خود را به صورت حرفه ای تر آغاز کرده است و علاوه بر اجاره منزل مبله و آپارتمان مبله در بهترین نقاط شیراز، آرشیوی از جاذبه های گردشگری را آماده کرده است تا شما عزیزان بتوانید از این دیدنی های ناب لذت ببرید و سفر خوبی را تجربه کنید.  یکی از این جاذبه ها هفت تنان است که در زیر برای شما شرح داده میشود.

هفت تنان:

کنار گورها عمارتی است که ایوانش در دوطرف اتاق هایی دارد برای سکونت درویشان و زائران. هر دو ستون ایوان از سنگی یکپارچه تراشیده شده است. فرانکلین سیاح انگلیسی، که در زمان بحرانی لطفعلی خان زند از شیراز دیدن کرده است، مینویسد: در شمال آرامگاه حافظ عمارتی مجلل قرار دارد که ایرانیان آن را هفت تنان می نامند. به خاطر هفت تن درویشی که از راهی دور آمده اند  تا در شیراز زندگی کنند. این درویشان در محلی که امروز هفت تنان نامیده میشود، سکونت گزیدند و آنقدر در آنجا ماندند تا هر هفت تنشان مردند. یکی گور دیگری را میکند، تا گور نفر آخری به وسیله همسایگان کنده شد. به یاد این ماجرا شیرین است که کریم خان تالاری زیبا با اتاقی چند بنا نهاده است. این ساختمان واقعا زیباست و به همان شکلی ساخته شده است که دیوان خانه و آرامگاه حافظ را ساخته اند. در این عمارت چند تابلوی نقاشی نسبتا خوب به سبک ایرانی وجود دارد. یکی از این تابلوها ابراهیم را نشان میدهد که می خواهد پسرش را قربانی کند و فرشته ای از آسمان آمده است. تابلوی دیگر موسی است، جوانی که گوسفندهای پدر زنش را میچراند. در قسمت بالای درهای تالار تابلوی حافظ و سعدی آویزان است. حافظ با رنگ چهره ای شاداب و خرم که با ریشی انبوه و مجعد، لباس ایرانیان قدیم را بر تن دارد، 36 ساله به نظر می آید. سعدی پیرمردی است محترم، با ریشی سفید، با لباس بلند روحانیان. در دست راست تبرزینی دارد از عاج و در دست چپ کشکول. مبلیتو همیشه و در همه جا همراه شماست.

 

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com