آرامگاه حافظ

آرامگاه دلنشین و رعنای امروزی حافظ در خیابان خرابات سابق، در شمال شیراز و در قسمت جنوبی دروازه قرآن واقع است و در سال 1317 با استفاده از شکل ستون های کریم خانی، با طرحی از آندره گدار، بر سکویی با هشت ستون ساخته شده است. این اثر از مجموعه آثار دوره زندیان است. کریم خان آرامگاه های کهن حافظ و سعدی را نیز بازسازی کرده بود. آرامگاه حافظ شبستانی زیبا با چند اتاق داشت به سبک دیوان خانه و در میان باغی بزرگ، با حوض و فواره.  از بیست ستون ایوان زیبای آرامگاه، که 56 متر طول دارد، تنها چهار ستون از آن کریم خان خان است و شانزده ستون همانند ستون های کریم خانی از سنگ یکچارپه تراشیده شده اند. آرامگاه حافظ در کنار دروازه قرآن و گنبد شاهچراغ، پراغ دریایی همیشه آشنای شیراز است. به ویژه برای زوج های جوانی که از دیرباز، در صورت توانایی، برای استواری عشق خود پس از ازدواج به خدمت حافظ میرسند.

 

مبلیتو در هر لحظه و هر مکان در خدمت تمامی مسافران از تمام نقاط کشور میباشد. ما برای شما خدماتی همچون اجاره آپارتمان های مبله، منازل مبله و سوئیت های شیک و بسیار لوکس و حتی باغ های مبله شده با فضایی سبز و به یادماندنی در نظر گرفته ایم. از آنجایی که مبلیتو در صدد راحتی شما میباشد، جاذبه های تفریحی-گردشگری شهر زیبای شیراز را به شما معرفی مینماید تا در سفرتان به شیراز با وجود شناخت این جاذبه های گردشگری بتوانید از همه جای این شهر دیدنی لذت ببرید. با ما باشید.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com