آرامگاه کوروش

کوروش دوم پسر کمبوجیه در این آرامگاه ارمیده است.وی در جنگ با ماسگت ها کشته شد و در این مکان به خاک سپرده شد. او در ایران باستان از احترام بی اندازه ای برخوردار بود تا جایی که او را خورشید هم مینامیدند، در مقببره  قسمت ورودی تصویر یک گل بسیار اراسته وجود دارد که اکنون فقط نیمی از ان دیده میشود، تفسیر این گل به معنای خورشید و تطابق ان با کوروش و مقام روحانی او در بین مردم است.ظاهر این بنا بسیار ساده ولی در عین حال با قدرت و شکوه است.در این مقبره چند کتیبه یافت شده که یکی از انها چنین نقل میکند: ای انسان من کوروش، پسر کمبوجیه، پادشاه اسیا و کسی که پادشاهی ایران را بنا نهادم، پس به این ارامگاه بر من رشک مبر.این ارامگاه به احتمال زیاد در زمان خود کوروش و به دستور خودش ساخته شده بود و در کل پادشاهی هخامنشیان این مکان یک جای مقدس به شمار میرفت و از ان به خوبی محافظت میشد.در زمان حمله اسکندر این بنا تا حدی تخریب شد و اموال درون ارامگاه به تاراج برده شد و به کالبد اسیب رساندن، اما بعد اسکندر دستور مرمت این بنا را داد و متجاوزین به این بنا را به شدت مجازات کرد علت این کار علاقع شخصی وی به کوروش بوده است، که برخی این کار اسکندر  را برای قبوله جانشینی اش به دست مردم و حکومت بر ایران خواندند. مبلیتو بر ان است تا تمام نقاط دیدنی ایران عزیز را به شما هم وطنان معرفی کند.با ارائه منازل و اپارتمان های لوکس مبله میزبان شما عزیزان است.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com