ارگ کریم خان

خدمات مبلیتو:

قاعدتا تا الان متوجه شده اید که هدف مبلیتو، معرفی بهترین جاذبه های گردشگری به شما هموطنان عزیزمان میباشد تا آثارهای تاریخی شهر شیرا را بشناسید  و برای دیدن این جاذبه ها سعادت میزبانی را به ما هدیه کنید. مبلیتو همچنین اقامتگاه هایی لوکس را برای شما عزیزان فراهم آورده تا خستگی راه را از جسم و جان خود به در کنید.

در مورد ارگ کریم خان بدانیم :

برای اینکه برداشتی از روزگاران دو قرن پیش شیراز داشته باشیم یادآوری می کنیم که دیوار کریم خانی با برج هایی به فاصله حدود بیست و پنج متری و با 6 دروازه، حدود 5.7 متر بلندی و 3 متر ضخامت داشت. بیرون از دیوار و در فضای بیرونی شهر، در فاصله تیررس هر دروازه برجی نیز برای مراقبت از دروازه ساخته شده بود. کریم خان پس از بنای برج و باروری شهر و به کار گرفتن 12 هزار نفر برای تسطیح پیرامون شهر، به ساختن ارگ سلطنتی در شمال شهر شیراز پرداخت. همزمان با ساخت ارگ، کریم خان از بزرگان و بلندپایگان نیز خواست تا برای آبادی و رونق بخشیدن به چشم انداز عمومی شهر، هر یک به فراخور حال و توانایی خود،، عمارتی برای خود بسازند. از طرفی هنرمندان بیکار و تشنه تحول، سخت نیازمند پدید آوردن مکتبی نو بودند. برای بنای ارگ از سراسر ایران هنرمندان و صنعتگران معروف را با خانواده هایشان به شیراز خواندند و با حقوقی خوب به کار گماردند و با بهترین مصالح و بهترین نقش و نگارها ارگ کریم خانی را بنا نهادند. کریم خان تا ساخت کاخ های دیگر از عمارت ارگ برای سکونت خود و حرمش استفاده میکرد.

 

 

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com