باغ ارم

مبلیتو ضمن آرزوی سفری خوش برای تمامی مسافران عزیزمان، برای آسایش و راحتی شما خدماتی را در نظر گرفته است. که از جمله این خدمات اجاره آپارتمان های لوکس و مبله در بهترین نقاط شیراز و شهر های دیگر کشورمان میباشد. همچنین ما برای اینکه شما بتوانید در سفرتان به شیراز از جاذبه های این شهر زیبا و دیدنی بهره ببرید، آرشیوی جامع از بهترین و ناب ترین نقاط تفریحی-گردشگری را براتان آماده نموده ایم. همان گونه که میدانید باغ ارم از زیباترین باغ های شیراز است که مساحت این باغ 110380 متر مربع و زیربنای موجود در آن 1869 متر مربع است. تاریخ ساخت این باغ را مورخان به سده پنجم هجری قمری یعنی دوران سلجوقیان رسانده اند. اتابک قراچه که از سوی سلطان سنجر سلجوقی به حکومت فارس منصوب شده بود، در شیراز باغ ها و آثار فراوانی را احداث کرد که از جمله آنان باغ تخت است و احتمال شکل گیری باغ ارم نیز در این دوران وجود دارد. در زمان تیموریان باغ ارم الهام بخش تیمور جهت ساختن باغی به همین نام در سمرقند بوده است. باغ ارم پس از ابوالقاسم پس از ابوالقاسم خان نصیرالملک به فرزندش عبداله قوامی رسید و پس از  چندی محمد ناصرخان قشقایی این باغ را خرید. مدتی این باغ در اختیار قشقایی ها بود تا اینکه در زمان استانداری معتصم الدوله فرخ، بابت بدهی مالکان آن و مالیات دولت، به تصرف دولت درآمد و در سال 1345 به دانشگاه شیراز واگذار گردید و هم اکنون در اختیار این دانشگاه است. و در سال های 50-1345 تعمیرات اساسی در این باغ صورت گرفت. اما با این وجود مرمت کامل محوطه، ساختمان اصلی، اندرونی و حمام در سال های 84-1380 توسط معاونت پژوهشی دانشگاه شیراز انجام شده است.

تصاویر دیگر از باغ ارم:

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com