باغ نظر

مبلیتو هدف خود را در قالب آسایش و راحتی شما برنامه ریزی کرده است از این رو برای شما دوستان عزیزمان، اقامتگاه هایی مبله با بهترین امکانات در نظر گرفته است تا دغدغه اسکان به هنگام مسافرت نداشته باشید. همچنین ما برای شما آرشیوی از بهترین نقاط گردشگری و دیدنی  شهر شیراز را فراهم نموده ایم تا بتوانید از جاذبه های گردشگری شهر راز نهایت لذت را ببرید. 

شرح باغ نظر:

اگر چه این باغ قبل از دوران زندیه نیز وجود داشته است اما سامان دهی، حصارکشی، درخت کاری، خیابان کشی و احداث بنای مختلف آن به دستور و در زمان کریم خان زند صورت گرفته و به همین دلیل او را بانی باغ میدانند . آبادانی و رونق این باغ در دوران زندیه به گونه ای بود که ارگ و دیوان خانه کریم خان زند و عمارت هشت ضلعی کلاه فرنگی در محوطه همین باغ ساخته شده و این باغ، محل برگزاری آیین های رسمی و مقر حکومت حکام وقت و مملو از درختان سرو و کاج و نارنج بوده است. باغ نظر در اوایل دوره قاجاریه نیز از بهترین باغ های شیراز بوده است. این کاخ که از چند تالار و اتاق آیینه کاری و ازاره های سنگی حجاری شده، تشکیل شده بود. در سال 1313 به دلیل احداث خیابان کریم خان زند بخشی از جبهه شمالی آن از بین رفت. بخش هایی نیز برای ساخت اداره آموزش و پرورش، کتابخانه ملی شیراز، هنرستان نمازی و خیابان طالقانی تخریب گردید. دو عمارت فوق نیز تخریب شدند و فقط عمارت کلاه فرنگی نیز باقی ماند. در بیرون عمارت چهار حوض در چهار جهت آن ساخته شده است که حوض شمالی ویران گردیده است و در گذشته سیستم آبرسانی این حوض ها در ارتباط با قنات رکن آباد بوده است. در چهار گوشه این عمارت، چهار شاه نشین و چهارگوشواره دیده میشود که سقف و شاه نشین ها مقرنس کاری شده اند. بر روی دیوار ها و طاقچه های عمارت چند مجلس نقاشی اثر آقا صادق نقاش ترسیم شده است. در این نقاشی ها، صحنه هایی از جنگ نادر شاه افشار با محمد شاه هندی، داستان شیخ صنعان و دختر ترسا، داستان رعنا و زیبا (یوسف و زلیخا) و صحنه ای از یک مکتب خانه دیده می شود.

تصاویر بیشتر

 

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com