بقعه بی بی دختران

استان فارس از جمله شهر زیبای شیراز دارای جاذبه های گردشگری زیادی اعم از تاریخی، مذهبی، تفریحی، گردشگری و ... میباشد که یکی از این اماکن بقعه بی بی دختران میباشد .این آرامگاه در محله سه باغ شیراز واقع شده که یک بنای چهارضلعی است که در هر چهار سمت این بنا درگاه وجود دارد. در مرکزاین آرامگاه فضای گنبد داری قرار دارد. این بقعه به دستور همسر امیر مبارزالدین محمد، مؤسس سلسله آل مظفر  و قتلغ خان مخدوم شاه، دختر سلطان قطب الدین شاه جهان بن سلطان سیمور غتمیش قراختایی برقرار شده است و بر اثر زلزله ای در شیراز این بنا تخریب شد اما شخصی با نام محمدقلی خان ایلخانی این عمارت را از نو بنا و مرمت کرد. همانطور که گفته شده در گویش محلی این آرامگاه را بی بی دخترون مینامند چرا که از زمان های قدیم مردم بر این باور بوده اند که دختران دم بخت و جوان برای یافتن همسر از ایشان حاجت می گرفته اند. اینگونه که پارچه یا نخی را به عنوان حاجتی که دارند به حرم می بستند و بعد از اینکه حاجت خود را میگرفتند نذر خود را ادا میکردند. مبلیتو شما را در هر لحظه همراهی میکند. ما اینجاییم تا مسافران عزیزمان را در سفرشان به شهرهای ایران یاری نماییم و با اجاره منازل مبله و آپارتمان های مبله در خدمتشان هستیم. علاوه بر اینها، لیستی جامع از جاذبه های گردشگری شیراز را تهیه نموده ایم تا در سفرتان به شیراز از زیبایی های این شهر دیدنی غافل نمانید.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com