تالار صد ستون

در حیاط کوشک اپادانا بنای چشم گیر وجود دارد که به دلیل عظمت و تعداد ستون های این بنا ان را تالار 100ستون نامیدند.البته چندی بعد در عمارت خزانه هم نیز تالاری با این تعداد ستون کشف شد اما بسیار کوچکتر...از این رو نام دیگر تالار 100 ستون را تالار تخت نامیدند. طبق کتیبه های یافت شده، خشت اولیه این بنا را خشایار شاه پایه ریزی کرد و بعد به دست اردشیر شاه به اتمام رساند، درکتیبه این گونه نوشته شده: بنیان گذار این بنا پدرم خشایار شاه بوده و من اردرشیر شاه این بنا را به یاری اهورا مزدا به پایان رساندم. بر روی دیوار ها تزئیناتی با نقش برجسته نبرد بین شیر و پادشاه است و نقش برجسته های دیگری که باز هم نبرد بین شاه و گاو کوهی و شیر غران را میبینیم که اینها در کاخ تچر هم تکرار شده. مبلیتو با ارائه منازل، اپارتمان و حتی باغ های مبله با بهترین امکانات رفاهی خدمت بزرگی به صنعت گردشگری کرده است. با ما به سراسر ایران سفر کنید.

 

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com