دروازه قرآن شیراز

دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و ارزان ترین آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد، تا با فراغ بال خدمت خواجو برسی تا از غصه نجاتت دهد و وقتی که به شیخ درآمدی بگویی که آرام جانش هرگز نرفته است و فریاد برس فریاد حضور بوده است و صولت شکوه! و بگویی که برخیز که به شاه چراغ درآییم و عهدی نو ببندیم. با این پیمان که هرکدام که عهد بشکنیم، هرگز کمر نبندیم! ظاهرا بنای اصلی دروازه قرآن به حدود قرن پنجم-ششم هجری مربوط میشود، که به وسیله کریم خان زند بازسازی و تجدید بنا شده است و از اصل آن نشانه ای بر جای نمانده است. به دستور کریم خان برای نگهبانی از شهر، یک جلد قرآن در اتاقکی که در بالای دروازه قرار دارد نهاده بوده اند. امروزه دروازه قرآن به سبب یگانه بودن، در سراسر ایران، بارزترین و چشمگیر ترین بنای ایران است و مسافران شیراز، که با دروازه فقط در قصه ها و به ندرت در تاریخ آشنا شده اند، با دیدن دروازه قرآن، که در جایی بسیار مناسب و استثنایی، مشرف بر شهر و چسبیده به کوه بارومانند ساخته شده است، بی درنگ به هیجان می آیند.

دروازه قرآن در زمان های قبل

دروازه قرآن در زمان قاجار

مبلیتو بهترین ها را برای شما آرزومند است و سفری خوش را برایتان خواستار است از این جهت با ارائه آپارتمان های لوکس و مبله در خدمت شما عزیزان ایران زمین میباشد. همچنین اماکن تاریخی و تفریحی بسیاری را برای شما در نظر گرفته ایم که در سفر به شیراز بتوانید از این جاذبه ها دیدن نمایید و لذت ببرید.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com