دروازه ملل

در ورودی مجموعه شاهی تخت جمشید ابتدا باید از کاخ کوچکی گذر کرد که این کاخ معروف به دروازه ملل است زیرا دران زمان از کشور های همسایه و دیگر کشور ها به تخت جمشید برای دیدار با بزرگان درباری و شاهان هخامنشی سفر میکردند. در ورودی تخت جمشید یک کاخ کوچک با دروازه ای درخور عظمت حکومت هخامنشی وجود داشت که با دو گاو نر بالدار محافظت میشد(نقش برجسته و مجستمه های جلو در ورودی)، این گاو ها هنر دسته آشوری ها و آمیخته شده با هخامنشیان، بسیار آراسته و زیبا و در عین حال با قدرت و شکوه بودند.مردمی که از کشور های دیگر به اینجا سفر میکردند ابتدا در این کاخ منتظر میماندند و سپس به کاخ ها شاهی هدایت میشدند، از این رو نام دیگر این کاخ،کاخ انتظار نامیده شد. درگاه شرقی به وسیله دو موجود افسانه ای حمایت و حفاظت میشد با سر انسانگونه تنه ی گاو و بال عقاب.این کاخ کاربرد یک سالن انتظار را داشت و از این رو درجنوبی رو به کاخ آپادانا و در شرقی رو به خیابان سپاهان و در نهایت کاخ صد ستون میرود.

مبلیتو در راستای ایجاد  اوقات خوش برای هموطنان عزیز با ارائه منازل مبله و آپارتمان های لوکس و باغ های دنج که محل مناسبی برای دور همی های شما عزیزان در سراسر ایران میباشد تمام تلاش خود را گذاشته تا سفری خاطره انگیز را به شما هدیه کند.

با ما باشید.

 

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com