عمارت دیوان خانه

عمارت دیوانی یکی دیگر از عمارت های ارزشمند دوره زندیه است که محل جلوس و برگذاری جلسات دیوان و رسیدگی به امور مردم بوده است. کریمخان زند الهام گرفته از حکومت شاه عباس صفوی و اراستن شهر اصفهان، دستور داد تا در شیراز هم که پایتخت وی بود، عمارت ها و باغ هایی بنا کنند که یکی از این بنا ها همین عمارت دیوان بود که سبک معماری این بنا شبیه به معماری اصفهان است.این بنا حتی بعد از وی هم کاربرد های متعددی داشت تا اینکه در نهایت منسوخ شد. این بنای 2 طبقه به وسیله 2 راه پله طبقه اول و دوم را به هم وصل میکند، یک ایوان در مرکز وجود دارد که به وسیله 2 تالار احاطه گردیده است که با تزئینات بسیار زیبا و نفیس چشم هارا به خود خیره میکند. در طاقچه ها و سقف ها نقاشی های گیاهی ظریف و فاخری با طرح گل و مرغ زندی که خود یک سبک جدید و منحصر به دوره زندیه بود و طلا کاری های چشم گیر، کار شده است. مبلیتو شمارا دعوت میکند تا به شیراز سفر کنید و از مکان های تاریخی و هنری و جاهای جدید و مد روز لذت ببرید. ما با ارائه منازل مبله و باغ های مبله اماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشیم.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com