مدرسه خان

مدرسه خان در زمان حکومت صفویه و به دستور والی شیراز، الله وردی خان گرجی که اصالت وی برمیگردد به گرجستان (ایشان از اسرای گرجی بود که در جنگ به ایران تبعید شدند و بعد از مدتی در زمان شاه عباس به مقام سپه سالاری و والی شیراز میرسد) با نیاکان مسیحی انجام شد، ایشان بعد از مدتی به دین اسلام شرف یاب میشوند. کارعظیمی که این گرجی مسیحی زاده  برای مسلمانان کرد خدمتی بزرگ و قابل ستایش بوده و هست. در ان زمان والی شیراز این مدرسه را به نیت ان که مکانی برای یاد گرفتن علوم باشد با 100 حجره برای اقامت 100 طلبه پایه گذاری کرد و از استاد اعظم، ملا صدرا در خواست کرد تا به شیراز بیاید و در این مدرسه به تعلیم و تربیت طلاب بپردازد. معماری این مدرسه بدین گونه بود که در 4طرف ان 4باغ برای تفریح طلاب بود. در این مدرسه علومی از قبیل، حکمت ، فقه، ادب، نجوم علم حساب، هندسه، زمین شناسی، جانور شناسی، زمین شناسی، گیاه شناسی، شیمی و... تدریس میشد که در زمان خود یک دانشکاه به تمام معنا محسوب میشد. مبلیتو با آرشیو کاملی از مکان ها دیدینی و توریستی شیراز بر ان است که اوقات خوشی را برای مسافرین عزیز فراهم اورد. ما با ارائه منازلی لوکس و تمیز برای اقامت شما عزیزان اندیشیده ایم. مبلیتو ارائه دهنده منازل مبله و اپارتمان های لوکس در بهترین نقاط شهر و حتی باغ هایی با بهترین موقعیت مکانی و بهترین فضای سبز آماده میزبانی از مسافرین عزیز میباشد.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com