مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک که از بناهای دوران قاجاریه است و اندکی تاثیرپذیرفته از معماری عثمانی است، در فاصله سالهای 1293 تا 1305 هجری قمری توسط حسنعلی نصیرالملک ساخته شد. این مسجد دارای زیربنایی برابر با 2212 مترمربع و مسحتی برابر با 2980 متر مربع است. در ورودی آن رو به شمال مسجد قرار گرفته و در طاق نمایی بزرگ واقع شده است. ازاره طاق نما و اطراف آن، از سنگ گندمک است و در سقف طاق نیز، مقرنس کاری به وسیله کاشی های هفت رنگ انجام شده است. در ورودی آن دو لنگه بزرگ چوبی است و بر سردر آن نیز کتیبه ای به خط نستعلیق بر روی سنگ مرمر نگاشته شده است. در این سنگ شعری از شوریده شیرازی در وصف سازنده مسجد نوشته شده که ماده تاریخ آن به شرح زیر آمده است:

وه  کز  این  مسجد  سپهر  تراز          رشک  باغ  بهشت  شد  شیراز

مسجد   اسس   علی      التقوی          آمد    به    ابنای   او    انباز

ساخت این مسجد از حقیقت و زهد         نی  ز  روی ریا و نی ز مجاز

مسجدی همچو مسجدالاقصی است          در رحمت از او به خلق  فراز

معبد     عاکفان     کعبه    سر          محضر   محرمان   پرده   راز

مبلیتو آرزوی سفری خوش و سلامت را برای تمامی هموطنان عزیزمان در سفر به شهرهای ایران دارد و برای اینکه بتواند در خدمت هموطنان عزیزمان باشد لیستی از بهترین خانه های شیراز و برخی شهر های دیگر را مهیا نموده تا اقامتگاهی برای اسکان مسافران باشد. همچنین همه جاذبه های پایتخت فرهنگ و تمدن ایران را گرد هم آورده نا بتوانید در سفرتان به شیراز، از این دیدنی ها نهایت لذت را ببرید.

مسجد نصیرالملک و سفر به دنیای رنگ ها

 

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com