نقش رستم

در شمال شهرستان مرودشت بنای یادبود دیگری از هخامنشیان، ساسانیان و عیلامیان وجود دارد این بنا در گدشته سه گنبدان یا دو گنبدان نام داشت، اما بعدا نام این مجموعه را نقش رستم نامیدند. در این مجموعه نقش برجسته های بی نظری از حکوکت ساسانیان و عیلامیان موجود است. قدیمی ترین نقش برجسته در این مجموعه مربوط به دوره عیلامیان است که تصویر 2 ایزد و ایزد بانو،شاه و ملکه را روایت میکند که با گذشت سال ها، به دستور بهرام دوم مقداری از این نقش برجسته را پاک کرد و به جای ان وقایع مهم دوران ساسانی و نقش برجسته شاهان ساسانی حک شد. اولین پادشاه ساسانی که در این مکان نقش نگاره ای حک کرد اردشیربابکان بود که در حال گرفتن حلقه قدرت از دست اهورا مزدا بود. در این مجموعه علاوه بر نقش برجسته های بی همتا، بنای یادبودی از زرتشت است که این بنا را کعبه زرتشت مینامند و تا کنون کاربرد این بنا مشخص نشده است. کعبه زرتشت در زمان هخامنشیان ساخته شده و حالتی برج گونه دارد و در دو دیوارش کتیبه هایی ازشاه پور اول و کرتیر دارد که بسیار ارزشمند است.در این مجموعه علاوه بر نقش برجسته ها که خود روایت گر تاریخ هستند و کعبه زرتشت که پر از رمز و راز است، چهار آرامگاه دخمه ای در دل کوه وجود دارد که متعلق به داریوش کبیر، خشایار شاه و داریوش دوم میباشد. مبلیتو در زمینه گردشگری با ارائه خدماتی از قبیل منازل ، آپارتمان و باغ های مبله و زیبا در بهترین مکان ها و معرفی جاهای دیدنی و توریستی، خدمت بزرگی به صنعت گردشگری کرده است.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com