کاخ خشایار شاه

کاخ هدیش که در مجموعه تخت جمشید واقع شده است، به دستور خشایار شاه بنا شد به همین علت این بنا را کاخ خشایار مینامند. اما در کتیبه های یافت شده در این بنا نوشته شده ک شخص خشایار شاه این کاخ را هدیش نامیده است و در جای دیگر تچر خوانده شده است.در قسمت جنوبی کاخ، بالا خانه یا همان ایوان های سرتا سر با لبه های کنگره شکل موجود است که با پلکانی 2 طرفه از شرق و غرب به حرمسرا راه میابد. این کاخ دارای یک تالار مرکزی مربع شکل با شش ردیف ستون 6 تایی،در شمال این تالار یک ایوان 12 ستونی وجود اشت که به وسیله 2درگاه بزرگ به تالار راه میافت و یک در دیگر وجود داشت که تالار را به بالا خانه جنوبی متصل میکرد. در قسمت شرقی و غربی این کاخ 2 ساختمان دارای اتاق هایی برای سربازان،  برج مجافظت،اتاق 4ستونی و کفش کن بوده و پلکان شرقی را به ساختمان دیگر منتهی میکرد.بر در گاه های بزرگ نقش خشایار شاه با تاجی صاف و بدون کنگره دیده میشود.اسکندر مقدونی از جهت انتقام معبد اتن که به دستور خشایار شاه سوزانده شد، به آتش کشیدن مجموعه تخت جمشید را با آتش زدن این بنا شروع کرد.

گروه تخصصی مبلیتو تمام تلاش خود را در زمینه گردشگری و ارائه خدمات اسکان به هم میهنان به عمل اورده تا جای جای ایران عزیز را به شما معرفی کند و با ارائه منازل و باغ های مبله با بهترین امکانات و مناسب ترین قیمت، سفری خاطره برانگیز را برای شما بسازد.با ما در تماس باشید.

تازه ها

حرم شاهچراغ

آرامگاه حضرت احمد بن موسی کاظم در شیراز میباشد که پسر ارشد امام موسی کاظم هستند.

دروازه قرآن شیراز

و اما دروازه قرآن، الله اکبر! دروازه ای که هرگز بر روی احدالناسی بسته نیست و آرامش را مانند نسیمی از بهشت وزیده ارزانی میدارد....

آرامگاه سعدی

یکی از جاذبه های بسیار پرطرفدار شیراز، آرامگاه سعدی میباشد که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد.

آرامگاه حافظ

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرمخاطب که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند، آرامگاه حافظ در شیراز میباشد....

باغ جهان نما

باغ جهان نما از قدیمی ترین باغ های شیراز است که در ضلع شمالی چهارراه حافظیه و در ضلع شرقی خیابان حافظ واقع شده است.

درباره ما

به وب سایت مبلیتو، مرکز اجاره آپارتمان مبله، منزل مبله و سوئیت های زیبا و شیک در شیراز و دیگر شهرهای ایران، خوش آمدید! در اینجا ما گرد هم آمده ایم که شما مسافران عزیز دغدغه اسکان در شهر ها به هنگام مسافرت نداشته باشید. مبلیتو با بهترین امکانات در خدمت شما سروران گرامی می باشد. شما با اجاره آپارتمان های مبله می توانید سفری فراموش نشدنی را در یاد اعضای خانواده خود ثبت نمایید. در این وب سایت تمامی اطلاعات لازم مربوط به اجاره منزل مبله و اجاره ویلا برای شما گردآوری شده است. همچنین آرشیوی از مناطق تفریحی، گردشگری و اماکن تاریخی شهر ها را برای شما تهیه نموده ایم تا مسافران ضمن شناخت جاذبه های گردشگری ایران، بتوانند مقصد خود ر ا انتخاب نمایند و سفری خاطره انگیز را برای خود تدارک ببینند. با مبلیتو نگرانی های خود را کنار بگذارید. ما پاسخگوی نیاز های شما به هنگام مسافرت هستیم.

اطلاعات تماس

تلفن : 09172617077 دهقان

تلفن : 09175147077 دانش فر

ايميل: dehghan72l {AT} gmail.com